2007 yılında Antalya’da faaliyete geçen Flora Biyolojik Koruma Sistemleri Ltd. Şti. entegre zararlı mücadelesi kapsamında olan biyoteknik, biyoinsektisit ürünler ve yöntemler konusunda çalışmalar yürütmektedir.

Flora Biyolojik Koruma Sistemleri Ltd. Şti. tarımda zararlı böcekleri gözlemlemek ve yakalamak amacıyla kullanılan sarı-mavi renkli yapışkan tuzaklar, şerit (rulo) tuzaklar ve delta tipi yapışkan tuzaklar üretmektedir.

Şirketimiz Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nca Bitki Koruma Ürünü (B.K.Ü.) kapsamına alınan, sarı ve mavi renkli yapışkan tuzakların patentli markamız HYPERLIFE ismiyle ruhsatlandırarak Şubat 2010 tarihinden itibaren çiftçilerin kullanımına sunmuştur.

Üretim kapasitemiz, 10cm×25cm ebadında yıllık 15.500.000 adet sarı-mavi yapışkan tuzak, 10cm×100m, 20cm×100m, 30cm×100m ebatlarında yıllık 72.000 adet sarı-mavi rulo yapışkan tuzaktır.

Ayrıca Domates güvesi (Tuta Absoluta) ve Thrips s.p.p. zararlısı mücadelesinde kullanılan feromonların da ithalatını yapmaktayız. Gıda güvenliğini, insan ve çevre sağlığını ön planda tutan anlayışımızla ürün portföyümüzü sürekli genişletmeye devam edeceğiz.

Tarımsal alanların mücadelesinde zararlıların fizyolojik ve biyolojik yapıları incelenmekte. En etkili feromon, kart ve rulo yapışkan tuzaklar, delta, su tuzağı, funnel, ışıklı ve diğer tuzak çeşitleriyle biyolojik koruma sistemleri konusunda araştırmalarımız sonucu ürünlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Ekibimizle birlikte biyolojik koruma sistemleri konusunda üreticinin ürün kaybının azalması, kalitesinin yükselmesi ve ülke değerlerine topraklarına artı kazanım sunuyoruz. Farklı ekolojik bölgelerde tarımı yapılan bitkilerin zirai mücadelesınde uygulama yöntemleri sunularak gelişiminin hızlandırılması, üretim zenginliğinin artması sağlanmış oluyor.